تبلیغات

ایران اسکین

[cb:post_title] رنگین هنر - گرافیتی دیوارها را ببینیم!
در این برنامه بهنام كامرانی، افسانه كامران و مسعود ناصری سخنرانی خواهند داشت و فیلم مستند «اینجا تهران است»؛ ساخته سعید حدادی به نمایش در خواهد آمد. گرافیتی معاصر ایران، از سال‌های ۲۰۰۶به بعد، با حضور هنرمندان جوان موج جدیدی را تجربه كرده و ویژگی‌های نوی از خود به نمایش گزارده است. این هنر خیابانی، با وجود مشكلات بسیار، تحت‌تاثیر گرافیتی‌ در دیگر كشورها، به نتایج قابل‌توجهی دست یافته و با ضرب‌آهنگ مخصوصی در شهرهای مختلفی نظیر تهران، تبریز، اصفهان، شیراز و ...، رو به گسترش بوده است.
تلقی رسانه بودن از هنر در دورة اخیر، همچنین ویژگی اختصاصی آثار گرافیتی – كه با بیانی اعتراضی یك پیام یا احساس را در معرض دید مردم قرار می‌دهد- تاثیر این هنر را در جامعة شهری بالا برده است. این در حالی است كه هم‌زمان هنرهای دیگر نیز نسبت به كنش نهادهای تاثیرگزار رسمی ایرانی، واكنشی مشابه نشان می‌دهند. از طرفی، ماهیت مخفی هنرمندان گرافیتی، هنر آنها را آزاد و كنترل‌ناپذیر نشان می‌دهد و مخفی شدن آثار آنان زیرِ لایه‌های رنگ نهادهای رسمی، نمایانگر مشابهت عجیب سرنوشت مشترك هنرمندان گرافیتی و آثار آنان است. سرعت تولید و از سویی سرعت از بین بردن آثار، لزوم ثبت و بررسی همزمان این جریان را یادآور می‌شود. این‌كه گرافیتی در دوره‌های تاریخ هنر جایگاه جدی نداشته ( و عقاید متفاوتی برای این منظور وجود دارد) نیز نشان‌دهندة لزوم و اهمیت این بررسی است.
آثار گرافیتی هر روز روی دیوارها و در خیابان‌ها تولید می‌شود و به نظر می‌رسد زمان آن فرا رسیده است كه هنرشناسان، متخصصان فرهنگ و علوم انسانی از منظرهای تخصصی خود به این هنر بپردازند.در موسسه بهاران كارگاه گرافیتی روزهای ۲۷ و ۲۸ خرداد از ساعت ۱۰صبح الی ۶ عصر با مدیریت عمار عیسی پور و گروهی از دانشجویان و هنرمندان اجرا می‌شود.
موسسه بهاران در خیابان ولیعصر، بالاتر از زرتشت، روبه‌روی پمپ بنزین، كوچه نوربخش، پلاك ۲۱ واقع شده است. علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاع از جزئیات بیشتر با شماره تلفن‌های ۸۸۸۹۲۲۲۸ و ۸۸۹۴۴۹۰۶ تماس بگیرند.
شركت در تمامی نشست‌های موسسه بهاران برای علاقه‌مندان، آزاد و رایگان است.طبقه بندی: اخبار هنری،
برچسب ها: گرافیتی، موسسه بهاران،

تاریخ : چهارشنبه 27 خرداد 1394 | 10:31 ق.ظ | نویسنده : نگارین | نظرات

  • کوه
  • شلوغ
  • فروش بک لینک
  • وی جی وای ام

  • IranSkin go Up
    Online User